Спорт

У матчы чэмпіянату НХЛ выдалілі адразу дзве пяцёркі хакеістаў

Сёння ноччу «Фларыда Пантэрз» разграміла ў сталіцы Канады «Атаву Сенатарз» у матчы рэгулярнага чэмпіянату Нацыянальнай хакейнай лігі (НХЛ). Сустрэча завяршылася з лікам 5:0.

За сем хвілін з нечым да заканчэння трэцяга перыяду на пляцоўцы адбылася масавая бойка. У адной з атак форвард гаспадароў амерыканец Брэдзі Ткачук выйшаў адзін на адзін з галкіперам «Фларыды» Сяргеем Баброўскім і кінуў па яго браме, аднак расіянін здолеў адбіць удар.

Ткачук не стаў скідаць хуткасць і заехаў каньком у шчыток Баброўскага, які на той момант ужо зафіксаваў шайбу. Гэты эпізод выклікаў гнеў расійскага абаронцы «Пантэрз» Дзмітрыя Кулікова, а потым і ўсёй пяцёркі «Фларыды», якая заступілася за свайго брамніка.

Усё гэта прывяло да масавай бойкі, па выніках якой адразу выдалілі дзве пяцёркі гульцоў. Гульцы былі пакараныя дзесяціхвіліннымі штрафамі, піша Championat.com.