Спорт

Аргенціна выйграла Кубак Амерыкі па футболе — і гэта таксама рэкорд

У фінале яна перамагла Калумбію з лікам 1:0.

Лаўтара Марцінес і Нікалас Гансалес радуюцца перамозе. Фота: Wilfredo Lee / AP

Аргенціна выйграла Кубак Амерыкі па футболе. У фінале, які сёння ноччу прайшоў у Маямі (ЗША), бела-нябесныя ў дадатковы час перамаглі Калумбію — 1:0.

Гол забіў на 116-й хвіліне форвард міланскага «Інтэра» Лаўтара Марцінес.

Гэта 16-ы тытул Аргенціны на Кубку Амерыкі, яна абагнала Уругвай, у ягога 15 трафеяў.

37-гадовы Ліянель Месі правёў турнір у ранзе капітана і забіў тры галы.

Кубак Амерыкі — найстарэйшы міжнародны футбольны турнір свету. Ён разыгрываецца з 1916 года, тады як Еўра з 1960 года, а чэмпіянат свету з 1930 года.

Каментары

Вайсцоўцы не верылі Сырскаму, калі ён расказаў ім пра планы. Сталі вядомыя падрабязнасці аперацыі ў Курскай вобласці

Усе навіны →
Усе навіны

Вучоныя вызначылі ў жыцці чалавека два пікі старэння1

Расійскія вайскоўцы трапілі на відэа падчас рабавання салона сувязі ў Курскай вобласці9

Навошта Пуцін паехаў у Азербайджан3

Сабаленка абыграла першую ракетку свету і выйшла ў фінал турніру ў ЗША. Яна можа зарабіць паўмільёна5