Kali heta fota sapraŭdy było zroblena 12 lipienia ŭ 7:24, to ŭ takim vypadku Jaŭhien Pryhožyn sapraŭdy byŭ u łahiery pad Asipovičami, a dakładniej, jon tam načavaŭ, jak piša «Biełaruski Hajun».

11 lipienia «Biełaruski Hajun» pisaŭ, što bort Jaŭhiena Pryhožyna treci raz prylacieŭ u Biełaruś. Jon pryziamliŭsia ŭ Mačuliščach u 19:40. U 20:05 z aeradroma Mačuliščy ŭ rajon Asipovičaŭ palacieli dva viertaloty: Mi-24 i Mi-8 VPS Respubliki Biełaruś.

Na nastupny dzień, 12 lipienia, u rajon Asipovičaŭ z Mačuliščaŭ znoŭ lotali viertaloty Mi-24 i Mi-8 VPS Biełarusi, jakija viarnulisia ŭ Mačuliščy ŭ 14:27 i 14:30. I hałoŭnaje, praz 2 hadziny i 20 chvilin z Mačuliščaŭ u RF, a dakładniej, u Sankt-Pieciarburh, palacieŭ bort Pryhožyna.

Inšymi słovami, kali fota sapraŭdy było zroblena 12.07 u 7:24, to heta całkam paćviardžaje, što Jaŭhien Pryhožyn prylacieŭ u Mačuliščy ŭviečary 11 lipienia, na viertalocie byŭ dastaŭleny ŭ namiotavy łahier u v. Cel, tam pieranačavaŭ i palacieŭ z Mačuliščaŭ na nastupny dzień.

Na inšych fota z namiotavaha łahiera pad Asipovičami taksama padłoha pakryta DSP, u namiotach kvadratnyja vokny z kryžapadobnaj pieramyčkaj i pałatki biełaha koleru.

Čytajcie taksama:

«Dyk PVK «Vahnier» nie isnuje! Prosta nie isnuje!» Pucin raspavioŭ, pra što razmaŭlaŭ z Pryhožynym

Клас
4
Панылы сорам
6
Ха-ха
21
Ого
2
Сумна
3
Абуральна
9