U toj čas, jak koleram 2023 hoda byŭ miks malinavaha i jarka čyrvonaha, a dla 2024 hoda instytut koleru Pantone abraŭ Peach Fuzz ci piaščotna-piersikavy, biełarusy praciahvajuć addavać pieravahu čornamu i biełamu.

Ab hetym śviedčyć analiz zapytaŭ na Kufary. Usiaho było apracavana zvyš 9 miljonaŭ zapytaŭ. Ź ich na mužčyn prypadaje kožny treci.

U palitry dla vybaru adzieńnia na sajcie prysutničajuć adzinaccać koleraŭ. Akramia kłasičnych čornaha i biełaha, i takich zrazumiełych jak šery, karyčnievy, sini, błakitny, zialony, čyrvony, možna vybrać bežavy, ružovy i chaki.

Jak pakazaŭ analiz, u trojku lubimych koleraŭ dla žančyn uvajšli čorny, bieły i bežavy. Mužčyny akazalisia salidarnymi z žančynami tolki ŭ pieršych dvuch kolerach. Na trecim miescy ŭ ich apynuŭsia sini. U žančyn jon tolki na šostym miescy.

Pradstaŭniki abodvuch pałoŭ akazalisia salidarnymi i ŭ vybary koleru, jaki zaniaŭ čaćviortaje miesca. Im staŭ šery.

top koleraŭ adzieńnia biełarusaŭ top colors of clothes of Belarusians top ćvieta odieždy biełorusov

Ale nielha skazać, što mužčyny zastajucca kansiervatyŭnymi. Bežavy koler u ich apynuŭsia na piatym miescy i abyšoŭ pa papularnaści chaki (šostaje miesca). Błakitny, karyčnievy i zialony kolery ŭ mužčyn karystalisia adnolkavaj papularnaściu. A voś radziej za ŭsio mocnaja pałova vybirała čyrvony i ružovy kolery.

Žančyny tradycyjna prajavili simpatyju da bolš pastelnaj hamy koleraŭ, addaŭšy bolš simpatyi błakitnamu, šeramu i ružovamu.

Čyrvony koler u žančyn, jak i ŭ mužčyn, apynuŭsia na pieradapošnim miescy. Nu a na apošnim tradycyjna «mužčynski» koler — chaki.

Čytajcie jašče:

Modnyja promachi, jakija psujuć vyhlad navat samych pryhožych mužčyn. Pakazvajem na prykładach biełarusaŭ

Biary prykład! Dziesiać stylovych biełarusaŭ, vobrazami jakich možna natchniacca

Jak raściahnuć džynsy, kali jany sieli

«Sustreć mužčynu z vyšyŭkaj na rukavach — heta nonsens». Što jašče my nie viedajem pra biełaruski arnamient?

Клас
2
Панылы сорам
1
Ха-ха
7
Ого
1
Сумна
2
Абуральна
0

Chočaš padzialicca važnaj infarmacyjaj ananimna i kanfidencyjna?