Група, у якой максімальна ўсё заблытана. І здавалася б, пры чым тут КДБ?

Усе каманды пасля двух тураў маюць па тры балы.

Кевін дэ Бруйне (нумар 7) змагаецца з Разванам Марынам. Фота: Andreea Alexandru / AP

Зборная Бельгіі сёння перамагла Румынію 2:0 у заключным матчы другога тура.

На 2-й хвіліне першага тайма забіў Юры Тылеманс. А на 80-й хвіліне другога тайма — капітан і мозг каманды Кевін Дэ Бруйне, які здаўна носіць мянушку КДБ (Кевін Дэ Бруйне).

Таксама традыцыйна не залічылі гол Рамэлу Лукаку (афсайд, у матчы супраць Славакіі не залічылі два яго галы).

Усе чатыры каманды ў гэтай групе маюць па тры балы.

Румынія — 3 (розніца мячоў 3—2), Бельгія — 3 (2—1), Славакія 3 (2—2), Украіна — 3 (2—4).

У апошнім туры ў сераду згуляюць: Украіна — Бельгія і Румынія — Славакія. Пачатак а 19-й.

Заўтра, у нядзелю, на Еўра-2024 пачынаецца трэці тур.

Пройдуць два матчы ў групе А: Шатландыя — Венгрыя, Германія — Швейцарыя. Пачатак а 22-й.

Германія — 6, Швейцарыя — 4. Шатландыя — 1, Венгрыя — 0.

Група В: Іспанія — 6, Італія — 3, Албанія, Харватыя — 1.

24 чэрвеня (панядзелак, 22:00): Італія — Харватыя, Іспанія — Албанія.

Група D:

Францыя, Нідэрланды — 4, Аўстрыя — 3, Польшча — 0.

25 чэрвеня (аўторак, 19:00): Францыя — Польшча, Нідэрланды — Аўстрыя

Група С:

Англія — 4, Данія, Славенія — 2, Сербія — 1.

25 чэрвеня (аўторак, 22:00): Англія — Славенія, Данія — Сербія.

Група F

Партугалія — 6, Турцыя — 3, Грузія, Чэхія — 1.

26 чэрвеня (серада, 22:00): Грузія — Партугалія, Турцыя — Чэхія.

У 1/8 фіналу выходзяць па дзве лепшыя каманды з групы, а таксама 4 з 6, што зоймуць трэція месцы.