Спорт

Гол беларускага легіянера вывеў віленскі «Жальгірыс» у наступны раўнд Лігі чэмпіёнаў

Сёння ў матчы ў адказ першага кваліфікацыйнага раўнда футбольнай Лігі чэмпіёнаў віленскі «Жальгірыс» выйграў у гасцях у паўночнамакедонскай «Стругі» з лікам 2:1.

Юрый Кендыш. Фота: інстаграм ФК «Жальгірыс»

Македонцы першымі забілі з пенальці на 76-й хвіліне, але праз дзве хвіліны беларускі легіянер віленскага клуба Юрый Кендыш лік зраўняў — 1:1. А праз некалькі хвілін у македонцаў здарыўся аўтагол — 1:2.

«Жальгірыс» ідзе ў наступны раўнд, дзе сустрэнецца з турэцкім клубам «Галатасарай».

А 21-й пачнецца матч у адказ БАТЭ (Барысаў) — «Партызані» (Тырана, Албанія). У першым матчы была нічыя 1:1. Калі БАТЭ пройдзе ў наступны раўнд, то сустрэнецца з кіпрскім «Арысам».

Каментары

Хто яна, новая жонка Сяргея Міхалка?11

Хто яна, новая жонка Сяргея Міхалка?

Усе навіны →
Усе навіны

На Краснай плошчы ў Маскве спрабаваў сябе падпаліць кіраўнік ваенпрамаўскага НДІ

«Папрасілі памяняць ложак, бо меў звычку спаць у вялікай жаночай кампаніі». Як Кім Ір Сэн прыязджаў у БССР2

Каліновец Вадзім Кабанчук спыніў кантракт з Узброенымі сіламі Украіны12

Венгрыя? Італія? Ці Грэцыя? Дзе можна хутка і лёгка аформіць шэнгенскую візу1

Пацверджаныя страты Расіі ва Украіне перавысілі 60 тысяч чалавек забітымі5

Ксёндз Уладзіслаў Завальнюк больш не пробашч Чырвонага касцёла

Палітвязень Андрэй Пачобут да гэтага часу знаходзіцца ў ПКТ1

Вядучы БТ расказаў, як яго не хацелі пускаць у Парыж на Алімпіяду. Але ён перамог1

Палітвязням, у якіх заканчваюцца тэрміны, прапанавалі напісаць прашэнні аб памілаванні1