Zhodna z pryniatym rašeńniem, buduć pavyšanyja pošliny na zbožžavyja, alejnyja kultury i pradukty ich pierapracoŭki z Rasii i Biełarusi da ŭzroŭniu, jaki na praktycy spynić impart hetych praduktaŭ.

Pošliny majuć na mecie praktyčna spynić impart zbožža z Rasii i Biełarusi ŭ ES, kab praduchilić destabilizacyju zbožžavaha rynku ES, spynić rasijski ekspart skradzienaha ŭkrainskaha zbožža, a taksama nie dazvolić Rasii vykarystoŭvać dachody ad ekspartu ŭ ES dla finansavańnia vajny suprać Ukrainy.

«Rehłamient pavyšaje impartnyja taryfy na zbožžavyja, alejnyja kultury i pradukty ich pierapracoŭki, a taksama hranuły z buračnaha žomu i sušany haroch z Rasijskaj Fiederacyi, a taksama z Respubliki Biełaruś, na jakija ciapier imparciory nie płaciać nijakich taryfaŭ abo płaciać ich pa nizkich staŭkach», — adznačyŭ ministr finansaŭ Bielhii Vinsent Van Pietehiem.

Hetyja miery tyčacca tavaraŭ, jakija pachodziać abo ekspartujucca niepasredna ci ŭskosna z Rasii abo Biełarusi ŭ ES. Jany nie paŭpłyvajuć na tranzit praź ES z abiedźviuch krain u inšyja trecija krainy.

Rašeńnie aficyjna ŭstupić u siłu z 1 lipienia.

Čytajcie taksama:

Tranzit zbožža ź Biełarusi i Rasii praź Litvu rezka pavialičyŭsia

Litva prapanavała ES uvieści impartnuju pošlinu na harodninu i rybu z Rasii i Biełarusi

Piać krainaŭ JeC zaklikajuć zabaranić impart zbožža ź Biełarusi i Rasii

Клас
5
Панылы сорам
0
Ха-ха
1
Ого
0
Сумна
0
Абуральна
0