Mužčyna spačatku źviarnuŭ uvahu na abjavu ŭ kaŭbasnym adździele kramy: «Pavažanyja pakupniki! Kančatkovy košt kaŭbasnych vyrabaŭ vyznačajecca na kasie». Mužčyna rastłumačyŭ, što hety nadpis adnosicca da syravialenych, syravendžanych i suchich kaŭbas.

«Hety typ kaŭbas, pastupajučy ŭ kramu, praciahvaje ŭsychać i hublać u vazie. Tamu siońniašnija vaha i košt buduć adroźnivacca ad zaŭtrašnich nie na karyść pakupnika. I tak ciarpić praktyčna ŭsia syravialenaja i suchaja kaŭbasa», — kaža jon. 

10 h kaŭbasy mohuć kaštavać i 30 kapiejek. «A kali takich pałak kuplajecca 10, 100, 1000?» — davodzić aŭtar rolika.

 

@slivkiby

Prosto napominajem vam, čto takoje možiet byť, no nie śpiecialno

♬ orihinalnyj zvuk - Slivkiby

Jon dadaje, što ŭsuška kaŭbasy — heta «nie niešta takoje zvyšnaturalnaje». «Heta ŭsio prapisvajecca ŭ narmatyŭnych i techničnych dakumientach Respubliki Biełaruś. A kab krama nie hublała vyručku, jak praviła, pamiž pradaŭcom i vytvorcam isnujuć peŭnyja damoŭlenaści i skidki», — tłumačyć mužčyna. 

Tamu kasir pavinien źviarać realnuju vahu z toj, što paznačana na etykietcy, i, u vypadku roźnicy, pavinien pieraličyć košt tavaru. 

«Niachaj hetaje videa ŭbačyć kožny pakupnik! A aŭtaru dziakuj ad usich handlovych sietak», — napisaŭ adzin z kamientataraŭ.

Čytajcie taksama:

Tyktok uzarvała videa z «Babaj Jahoj» na biełaruskaj vuzkakalejcy

29 kiłahram u try hady: minčanka haduje dačku ź ciažkaj chvarobaj, a chiejtary prapanujuć pierastać davać ježu viodrami

Dyzajnier Byčkoŭski pachudzieŭ sa 165 da 85 kh. Heta ŭžo jaho treciaja vajna z vahoj — što dapamahaje nie sarvacca ciapier?

Клас
23
Панылы сорам
8
Ха-ха
1
Ого
4
Сумна
2
Абуральна
6