Padčas abviaščeńnia vynikaŭ vybaraŭ

Padčas abviaščeńnia vynikaŭ vybaraŭ

Papiarednija vyniki hałasavańnia takija:

1. «Salidarnaść» — 104 hałasy i 0 mandataŭ.

2. «Vola» — 432 i 6 mandataŭ.

3. «Jeŭrapiejski vybar» — 605 i 8 mandataŭ.

4. «Naša sprava» — 489 i 7 mandataŭ.

5. «Hołas dyjaspar — Adzinstva pa-nad miežami» — 184 i 0 mandataŭ.

6. Niezaležnyja biełarusy — 616 i 8 mandataŭ.

7. Błok Prakopjeva — Jahorava — 1050 i 13 mandataŭ.

8. Kamanda Łatuški i Ruch «Za svabodu» — 2358 i 28 mandataŭ.

9. «Chopić bajacca» — 226 i 3 mandaty.

10. «Kraina dla žyćcia» — 61 i 0 mandataŭ.

11. «Moładzievy nastup» — 598 i 7 mandataŭ.

Piersanalny skład novaj Kaardynacyjnaj rady ŭ adpaviednaści z hetym raskładam maje być nastupny:

Kamanda Paŭła Łatuški i ruch «Za svabodu»

  1. Pavieł Łatuška
  2. Juryj Hubarevič
  3. Uładzimir Astapienka
  4. Natalla Zadziarkoŭskaja
  5. Anžalika Mielnikava
  6. Alaksiej Michalevič
  7. Julija Kaminskaja
  8. Arciom Šaparaŭ
  9. Kaciaryna Kałančuk-Vadanosava
  10. Andrej Kurejčyk
  11. Arciom Bruchan
  12. Michaił Kiryluk
  13. Ryta Hacich
  14. Ihar Sihaŭ
  15. Iryna Chałopica
  16. Aleh Kuleša
  17. Pavieł Batujeŭ
  18. Aleh Harbuz
  19. Alaksandra Chanievič
  20. Julija Hurčonak
  21. Nadzieja Kryvašanava
  22. Ina Dabratvor
  23. Volha Vialička
  24. Vital Amialkovič
  25. Daša Karol
  26. Juryj Kazakievič
  27. Jana Łatuška
  28. Nadzieja Ściepancova

Błok Prakopjeva — Jahorava

  1. Vadzim Prakopjeŭ
  2. Andrej Jahoraŭ
  3. Alaksandr Knyrovič
  4. Palina Brodzik
  5. Lizavieta Kochman
  6. Andrej Kušniaroŭ
  7. Vasil Vieramiejčyk
  8. Taćciana Chomič
  9. Śviatłana Mackievič
  10. Pavieł Patapaŭ
  11. Maryna (Kalinina) Zialonaja
  12. Jan (Ivan) Markaŭ
  13. Andrej Žuraŭleŭ

Niezaležnyja biełarusy

  1. Maksim Šabucki
  2. Siarhiej Biaspałaŭ
  3. Natalla Hałaŭčuk
  4. Alaksandra Vaśko
  5. Stanisłaŭ Hušča
  6. Alaksandr Kamisaraŭ
  7. Alaksandr Naŭkovič
  8. Kaciaryna Klimovič

Jeŭrapiejski vybar

  1. Alaksandr Dabravolski
  2. Alina Koŭšyk
  3. Mikałaj Chalezin
  4. Valery Mackievič
  5. Stanisłava Hlińnik
  6. Uładzimir Šancaŭ
  7. Artur Fińkievič
  8. Pavieł Marjeŭski

Moładzievy nastup

  1. Lizavieta Prakopčyk
  2. Marharyta Vorychava
  3. Ałana Hiebremaryjam
  4. Alaksandr Łapko
  5. Jaŭhien Karaułaŭ
  6. Uładzisłaŭ Antanienka
  7. Alaksandra Dojnič 

Abjadnańnie «Naša sprava»

  1. Roza Turarbiekava
  2. Anastasija Machamiet
  3. Vital Rymašeŭski
  4. Andrej Łaŭruchin
  5. Alaksandr Paršankoŭ
  6. Pavał Cieraškovič
  7. Lizavieta Žučkova

Vola

  1. Alaksandr Kabanaŭ
  2. Hienadź Mańko
  3. Siarhiej Piatruchin
  4. Karyna Malinoŭskaja
  5. Maksim Dzienisievič
  6. Alaksandr Kłačko

Chopić bajacca

  1. Taćciana Martynava
  2. Ivan Lavicki
  3. Volha Karpušonak

Praŭda, u piersanalnym składzie kožnaha sa śpisaŭ mohuć adbyvacca źmieny ŭ tym vypadku, kali niechta ź pieraličanych vyrašyć admovicca ad miesca ŭ Kaardynacyjnaj radzie. Tady hetaje miesca zajmaje asoba, raźmieščanaja ŭ śpisie nastupnaj.

Kančatkovyja vyniki vybaraŭ buduć abvieščanyja 8 červienia. Pieršaje pasiadžeńnie Kaardynacyjnaj rady treciaha sklikańnia płanujuć pravieści 15 červienia.

Čytajcie taksama:

Vyniki hałasavańnia ŭ Kaardynacyjnuju radu: pieramahaje śpis Łatuški z 35%

6723. Stolki biełarusaŭ prahałasavali na vybarach u Kaardynacyjnuju radu

Darahaja Kaardynacyjnaja rada da abiedu, abo Što hetyja vybary pakazali navat tupomu 

Клас
45
Панылы сорам
22
Ха-ха
14
Ого
4
Сумна
8
Абуральна
5