Fota: fejsbuk Stryžaka

Fota: fejsbuk Stryžaka

Zdareńnie adbyłosia ŭ Vilni.

«30 kastryčnika padletak bieh praź Bieły most, pa jakim ja jechaŭ na arendnym samakacie i na jakim my sutyknulisia. Jon vyskačyŭ mnie litaralna pad koła i vyjšaŭ z hetaj historyi mocna napužany, ale biez adzinaj drapiny, a ja atrymaŭ pierałom i vyvich dźviuch kostak pravaj ruki ŭ troch miescach. Adna z kostak razłamałasia na try častki, jakija parvali miasa ŭnutry ruki.

Palicyja. Chutkaja. Piać z pałovaj hadzin apieracyi. Dźvie stalnyja płaściny i 18 bałtoŭ. Dva z pałovaj miesiacy z łanhietaj. Na minułym tydni ja jaje źniaŭ», — raspavioŭ Stryžak u fejsbuku.

Jon kaža, što vydatna ŭmieje kiravać samakatam.

«Ja try hady byŭ karystalnikam elektrasamakata i vydatna vałodaju technikaj kiravańnia im u lubych umovach, ale trapiŭ u zdareńnie na roŭnym miescy, ćviarozy i na nie samaj vialikaj (18 km/h) chutkaści. Bo ty nikoli nie kantraluješ pavodzinaŭ inšych ludziej, asabliva padletkaŭ, jakija hulajucca ŭ dahaniałki la prajeznaj častki».

Fota: fejsbuk Stryžaka

Fota: fejsbuk Stryžaka

Andrej piša, što z troch pierałomaŭ u jaho pakul zrośsia tolki adzin. Niahledziačy na toje, što razłamanaja na try častki kostka tak i nie zrasłasia, ruka amal całkam funkcyjanuje, bo trymajecca na stalnych płaścinach.

«Niezrastańnie kostki možna zafiksavać dyjahnazam tolki praz paŭhoda paśla pierałomu. Kali jana nie zraściecca, u mianie buduć brać donarski materyjał sa ściahna i zroščvać ruku z padsadkaj kostki», — apisvaje jon pierśpiektyvy, ale zachoŭvaje aptymizm.

Čytajcie taksama:

«Bajsoł» u 2022-m pieradaŭ represavanym kala 2 miljonaŭ jeŭra, ciapier idzie zbor dzieciam palitviaźniaŭ

«Praciahvaju pracavać». Stryžak z pałamanaj rukoj źniaŭ novaje videa

Stryžak: Pryjeduć mianiać pašpart i zusim niečakana trapiać u SIZA

Клас
1
Панылы сорам
4
Ха-ха
2
Ого
3
Сумна
29
Абуральна
2