Śviet66

Pucin ahučyŭ pazicyju Rasii nakont situacyi ŭ Izraili

Pazicyja Rasii ŭ paleścina-izrailskim kanflikcie «dobra viadomaja», Maskva zaŭsiody vystupała za stvareńnie niezaležnaj dziaržavy Paleścina, zajaviŭ Uładzimir Pucin na plenarnym pasiadžeńni Mižnarodnaha forumu «Rasijski enierhietyčny tydzień», piša RBK.

Uładzimir Pucin. Fota: Contributor / Getty Images

«Pazicyja Rasii, pra jakuju vy zhadali, i ja tolki što vykłaŭ, jana skłałasia nie siońnia, nie ŭ suviazi z hetymi trahičnymi padziejami, a na praciahu dziesiacihodździaŭ. I hetaja pazicyja dobra viadomaja i izrailskamu boku, i našym siabram u Paleścinie. My zaŭsiody vystupali za vykanańnie pastanoŭ Rady Biaśpieki AAN, majučy na ŭvazie pierš za ŭsio stvareńnie niezaležnaj suvierennaj paleścinskaj dziaržavy», — skazaŭ Pucin.

Jon adznačyŭ, što pieršapačatkova havorka išła ab stvareńni dźviuch niezaležnych i suvierennych dziaržaŭ — Izraila i Paleściny.

«Izrail, jak viadoma, stvorany, a Paleścina jak samastojnaja i suvierennaja dziaržava tak i nie stvoranaja», — padkreśliŭ kiraŭnik rasijskaj dziaržavy.

Kamientary6

 • CRU
  11.10.2023
  Vova praličyŭsia, bo raźviazać jak płanavałasia praz kryvavyja źvierstvy CHAMAS "vialikuju vajnu" pamiž arabskim śvietam i Izrailem, a hałoŭnaje pamiž Isłamam i Chryscianstvam, z uciahvańniem usich isłamskich krain i krain Zachada, u pieršuju čarhu Eŭropy i ZŠA nie atrymajecca. Choć kaniečnie Chamas staralisia i atrymali usie niebchodnyja instrukcyi jak dziejničać, kab raspalić vohnišča: i ŭ damy ŭryvalisia i rastrelvali cełymi siemjami, i dzieciam hołavy adrazali i tak dalej. Različvali biezumoŭna na adkaz. Pa faktu z isłamskaha śvietu tolki ajatała zakukarekaŭ, dyj i toj zaranieje kramlem padrychtavany, a astatnija nie śpiašajucca ŭviazvacca ŭ vajnu z tamahaŭkami i trajdentami, bo taksama nie durnyja, zrazumieli adkul aslinyja vušy tyrčać. Voś vova i kukarekaje pa faktu ŭžo pravaliŭšahasia kryvavaha śpiektakla, a chamas vova ciapier biezumoŭna zniščać, i nichto nie budzie čyrykacca.
 • Heta ž vidavočna
  11.10.2023
  Josik, jon pacuk hebisski
 • Takaja voś rasieja
  11.10.2023
  Josik, ch..ło niepakoicca pra palescinski narod a sam z chamasam padstaviŭ hety narod pad udar, razburenni i hoład, kryvadušnik.

Rasijski šachied vybuchnuŭ za 55 km ad Babrujska3

Rasijski šachied vybuchnuŭ za 55 km ad Babrujska

Usie naviny →
Usie naviny

Łatvija choča naohuł zabaranić mašynam ź biełaruskimi numarami pierasoŭvacca pa krainie8

Viciebskaja siamja znajšła źnikłaha svajaka praz 25 hod1

Tramp upieršyniu źjaviŭsia na publicy ź pieraviazanym vucham paśla strełaŭ u Piensilvanii FOTA1

Biełarus, jaki sarvaŭsia sa skały ŭ Kabardzina-Bałkaryi, zahinuŭ

«Bili fłahštokam, kab roŭna stajaŭ na kaleniach pierad načalnikam», — palitviazień, jaki mianiaŭ ściahi na bieł-čyrvona-biełyja, raskazaŭ pra źniavoleńnie

Unačy šachied znoŭ zalacieŭ u Biełaruś1

Na Vałožynščynie błasłavili novy pomnik na mahile śviatara, jakoha zabili kamsamolcy ŭ 1950 hodzie1

Što adbyvajecca z klimatam? Takaja śpioka letam budzie zaŭsiody?6

Biełarusa zatrymali paśla adpačynku ŭ Italii3

bolš čytanych navin
bolš łajkanych navin

Ad zaŭtra abmiežavańni na ŭjezd aŭto ź biełaruskimi numarami maje ŭvieści Litva

Ad zaŭtra abmiežavańni na ŭjezd aŭto ź biełaruskimi numarami maje ŭvieści Litva

Hałoŭnaje
Usie naviny →