Śviet44

Kitaj prapanavaŭ nie raźmiaščać jadziernuju zbroju za miažoj

Kitaj prapanavaŭ krainam, jakija raźmiaścili jadziernuju zbroju ŭ inšych dziaržavach, viarnuć jaje ŭ svaje terytaryjalnyja miežy i admovicca ad takoj praktyki. Hetuju prapanovu vykazaŭ namieśnik pastajannaha pradstaŭnika KNR pry AAN Hen Šuan, vystupajučy na pasiadžeńni Rady biaśpieki AAN.

Hen Šuan
Hen Šuan. Fota: tvitar

«My zaklikajem da skasavańnia damoŭlenaściaŭ ab supolnym vykarystańni jadziernych uzbrajeńniaŭ i vystupajem za admovu ad raźmiaščeńnia jadziernaj zbroi za miažoj usimi jadziernymi dziaržavami», — havorycca ŭ zajavie.

Hetuju zajavu možna ŭsprymać jak krytyku rasijskaha kiraŭnictva, jakoje dniami paviedamiła pra namiery raźmiaścić taktyčnuju jadziernuju zbroju ŭ Biełarusi. Ale adnačasova Hen Šuan zaklikaŭ jadziernyja dziaržavy vyvieści ź inšych krain jadziernuju zbroju, raźmieščanuju tam raniej. I heta ŭžo chutčej vada na młyn Maskvy, bo rasijskaje kiraŭnictva svaje ciapierašnija dziejańni apraŭdvaje ŭ tym liku i tym, što jadziernaja zbroja ZŠA, maŭlaŭ, znachodzicca nie tolki na ich terytoryi.

Kamientary4

 • Namiok poniatien
  01.04.2023
  Kitaj bałansirujet v dostižienii svojej, stratiehičieskoj cieli, - vosstanovlenija istoričieskoj spraviedlivosti - vsio, čto nachoditsia ot Vładivostoka do Bajkała, dołžno viernuťsia v kitajskoje łono, odnovriemienno s sochranienijem ekonomičieskich, tovarnych, inviesticionnych otnošienii s SŠA i ES. Na kitajskich kartach, istoričieskaja spraviedlivosť,  užie vosstanovlena.
   Kitaj, dvum zavravšimsia, odnomu iz piesočnicy škłovskoho rajona i druhomu iz-pod  pitierskoj podvorotni, tonko namiekajet, čto chočiet vidieť Kitaj v otnošienii jadiernoho oružija i jeho raspołzanija po drozdam i viesiam mira.
   U zavravšichsia vzyhrało eho "bohomizbranoosti", "skrieponosnosti", "isklučitielnosti" i "vsiedozvolenosti", oni, pochožie, bojatsia Kitaj bolšie, čiem poražienija v Ukrainie.
   No, dievaťsia niekuda, druhoj kryši, kotoraja sposobna, na niekotoroje vriemia, sochraniť i poddierživať biełorusskij i rośsijskij koncłahieria, v stabilnom sostojanii i s tiemi žie zavravšimisia pacanami u rula, - tolko Kitaj.
   Inačie, pacany, riskujut okazaťsia v situacii, kohda Si i Bajdien vmiestie načnut riešať problemu rośsijskoho, jadiernoho oružija v biełorusskich drozdach, so vsiemi vytiekajuŝimi dla zavravšichsia pacanov.
   
 • Miečta Mao Dzeduna
  01.04.2023
  Mudraja obieźjana sidit na vieršinie hory i nabludajet, kak v dolinie dierutsia dva tihra.---->niejak tak.
 • Psichiatr
  01.04.2023
  Samoje śmiešnoje i žutkoje eto to, čto vystupavšij včiera hraždanin ł., nie poniał prostoj istoričieskoj vieŝi - raby nie smohut postroiť normalnoje hosudarstvo, poetomu eto hosudarstvo budiet samorazrušaťsia, prievraŝaja vsie staranija po sochranieniju rabovładielčieskoj "stabilnasti" v prach!!! Podmieniť soboj, nierazumnym i priestupnym, - hosudarstvo - eto vierch nahłosti, cinizma i podłosti!!! Połučił niedavno informaciju čto KHB, zaŝiŝajuŝieje lično hraždanina ł., jeho synov i pročich okołopołzajuŝich, iŝut nieznačitielnyje priznaki "vinovnosti" ludiej v ich pravovych i Zakonnych vzhladach na proischodiaŝieje v Biełarusi i uhrožajut, i šantažirujut, i triebujut sdať druhich v obmien na "miahkosť" prihovora... Podobnaja diejatielnosť ličnoj opričniny hraždanina ł. iz KHB i druhich "siłovych" "struktur" priviedut tolko k NIENAVISTI, AHRIEŚSII i MIESTI k "priedstavitielam" vłasti, prievrativšim hosudarstvo v ličnuju kormušku i razriešienije sobstviennych kompleksov niepołnociennosti nynie, iduŝich iz travmirovannoho dietstva...

Rabotnicy suda pahražaje da 12 hadoŭ za «zakliki da sankcyj i abrazu Łukašenki»3

Rabotnicy suda pahražaje da 12 hadoŭ za «zakliki da sankcyj i abrazu Łukašenki»

Usie naviny →
Usie naviny

Hety karlikavy kot z saramlivym vyhladam staŭ novaj zorkaj sacsietak5

U hateli Banhkoka znojdzieny miortvymi šeść hramadzian Vjetnama1

Nazvany śviežy miedyjanny zarobak. I jon namnoha mienšy za siaredni

Vyśvietliłasia, što pad Maskvoj patanuŭ kiraŭnik delehacyi vajskoŭcaŭ KNDR

Rabočamu z Baranavičaŭ dali hod za łajki pad karykaturami na Łukašenku. Ciapier pahražaje jašče da 12 hadoŭ3

Zamach na Donalda Trampa płanavaŭ Iran — CNN12

Minenierha paviedamiła pra adnaŭleńnie elektrazabieśpiačeńnia Mazyra1

Mazyrskaja viertykalščyca dałažyła pra adnaŭleńnie vodazabieśpiačeńnia. U kamientarach joj piarečać

Ad siońnia Litva maje namier uvieści abmiežavańni na ŭjezd aŭto ź biełaruskimi numarami31

bolš čytanych navin
bolš łajkanych navin

Rabotnicy suda pahražaje da 12 hadoŭ za «zakliki da sankcyj i abrazu Łukašenki»3

Rabotnicy suda pahražaje da 12 hadoŭ za «zakliki da sankcyj i abrazu Łukašenki»

Hałoŭnaje
Usie naviny →