Vajna99

Naŭrad ci «ŭ styli NATA». Zachodnija ekśpierty apisali mahčymy scenar budučaha kontrnastupleńnia Ukrainy

Kijeŭ nie kantraluje nieba nad Ukrainaj, u jaho niedastatkova avijatechniki, tamu kontrnastupleńnie pačniecca nie z masiravanaj pavietranaj ataki, a z rakietnych udaraŭ, miarkujuć apytanyja WSJ ekśpierty.

Ukrainskija bajcy na źniščanaj rasijskaj technicy. Fota: Minabarony Ukrainy

Ukraina naŭrad ci pačnie kontrnastupleńnie sa šturmu «ŭ styli NATA», jaki praduhledžvaje masiravanuju ataku z pavietra z vykarystańniem samalotaŭ i kryłatych rakiet, paviedamlaje The Wall Street Journal sa spasyłkaj na ekśpiertaŭ.

Dla padobnaj ataki ŭ Kijeva niama nieabchodnaj kolkaści źniščalnikaŭ i viertalotaŭ, skazaŭ pałkoŭnik armii ZŠA ŭ adstaŭcy, prafiesar vajskovaha kaledža armii ZŠA Džon Nahł. Da taho ž nivodzin z bakoŭ kanfliktu nie kantraluje pavietranuju prastoru nad Ukrainaj, adznačyŭ jon.

WSJ adznačaje, što ŭkrainskija vajskoŭcy nie raskryvajuć svaich płanaŭ, ale niekatoryja aśpiekty kontrnastupleńnia možna pradbačyć, uličvajučy najaŭnuju ŭ rasparadžeńni USU techniku, u tym liku tuju, jakuju pastaŭlaje Zachad.

Apytanyja vydańniem ekśpierty miarkujuć, što Ukraina raspačnie ataku z vykarystańniem vysokadakładnaj zbroi dalokaha dziejańnia naziemnaha bazavańnia, uklučajučy rakiety i artyleryju. Zatym, ličać surazmoŭcy, uśled pojdzie suchaputny nastup, dzie Kijevu treba budzie sumiaščać savieckija tanki z zachodnimi.

Ministr abarony Vialikabrytanii Ben Uoles u kancy studzienia kazaŭ, što Challenger 2 buduć pieradadzieny Ukrainie da pačatku leta; taksama jeŭrapiejskija krainy paabiacali nakiravać Kijevu Leopard 2 niamieckaj vytvorčaści; pastupleńnie amierykanskich M1 Abrams čakajecca ŭ kancy hetaha hoda, piša WSJ. Paśla hetaha, čakajuć ekśpierty, chutčej za ŭsio, buduć jašče dziasiatki bajavych braniravanych mašyn i bronietransparcioraŭ.

Na dumku prafiesara Sent-Endruskaha ŭniviersiteta ŭ Šatłandyi Filipsa O'Brajena, Kijeŭ moža pasprabavać prasunucca z Zaparožskaj vobłaści ŭ bok Mielitopala i Azoŭskaha mora, a taksama pierarezać suchaputny kalidor, jaki złučaje anieksavany ŭ 2014 hodzie Krym z terytoryjaj Rasii. U kancy lutaha namieśnik načalnika Hałoŭnaha ŭpraŭleńnia raźviedki Minabarony Ukrainy Vadzim Skibicki kazaŭ, što USU pasprabujuć «ubić klin u rasijski front na poŭdni — pamiž Krymam i macierykovaj častkaj Rasii».

Kamientary9

 • Žučkov
  27.03.2023
  Rassčitali na bumahie ,da zabyli pro ovrahi...Ukrainskoje komandovanije viediet siebia stranno ,ieśli miahko skazať.Tolko pod Bachmutom ono "sožhło"nie odnu tysiaču samych motivirovannych bojcov i komandirov.Tak nielzia ,tak priestupno postupať ,imieja v rieziervie sovriemiennuju zapadnuju tiechniku i obučiennych za rubiežom bojcov.A nastuplenije možiet i nie sostojaťsia ,ili okažietsia provalnym.Vpołnie ,vied́ rośsijanie imiejut dostatočno sił i sriedstv čtoby jeho otraziť i pieriejti v kontrnastuplenije.
 • Irina Podzałupskaja
  27.03.2023
  ja dumaju Zielenskij dviniet svoju rať srazu na moskvu. on užie mirovaja iźviestnosť błahodaria 73% idiotov takčto jeśli on połožit vsiech ukrainciev na pole boja popularnosť jeho vyrastiet v tom čiśle v rasieje..  
 • tovariŝu Žučkov, u vas us otkleiłsia
  27.03.2023
  Žučkov, vyleźli łukašistskije «ikśpierty» s rašistskoj poviestkoj. Vo-piervych, prišli tolko nieskolko diesiatok tankov. S takim količiestvom diełať nastuplenija - eto sdiełať podarok rašistam. Tiechnika v nužnom količiestvie postupit bližie k letu. Po povodu Bachmuta - eto dało Ukrainie vriemia na obučienije novych bojcov, plus projti obučienije po upravleniju zapadnymi obrazcami, kotoryje postaviat tolko k letu. I v trieťjich, potieri u rašistov pod Bachmutom sostavlajut 1 k 5. Pričiom rašisty tuda takžie napravlali samyje bojesposobnyje časti, no tak i śnie smohli osuŝiestviť proryv, ich nastuplenije vydochłoś, tak osobo i nie načavšiś, da i potieri v tankach u rašistov suŝiestviennyje, čto zastaviło ich raskonsiervirovať dažie tanki 60ch hodov. Vot čto eto dało ukraincam! A samoje nulevoje eto dało vriemia na postavku nužnoho vooružienija i bojepripasov i na obučienije i podhotovku novoho sostava. No łukašistam etoho nie poniať.

Šef-kuchar. Što viadoma pra rasijanina, aryštavanaha ŭ Francyi za padrychtoŭku čahości žachlivaha padčas Alimpijady

Šef-kuchar. Što viadoma pra rasijanina, aryštavanaha ŭ Francyi za padrychtoŭku čahości žachlivaha padčas Alimpijady

Usie naviny →
Usie naviny

U Minsku źjaviłasia vulica «Čierviekova» — na adnym z damoŭ paviesili tablički z pamyłkaj FOTAFAKT8

U Kijeŭskim univiersitecie adnoviać vyvučeńnie biełaruskaj movy12

MZS Polščy abviarhaje infarmacyju ab zabaronie na ŭjezd dla biełaruskich aŭtamabilaŭ — Viačorka10

U Minsku skardziacca na zatrymku vydačy pašpartoŭ. U čym pryčyna?7

«Na pieršym dopycie ja raskazaŭ usio, što viedaŭ». Stryžak pra toje, jak u 16 hadoŭ padstaviŭ aktyvistku10

Čamu tak šmat maładych chvareje na rak?5

Stała viadoma, jak pakarali biełarusa, jaki adrezaŭ vušy sabaku3

Pa čatach raspaŭsiudžvajuć navinu pra zabaronu na ŭjezd biełaruskich aŭto ŭ Polšču. Adnak heta niapraŭda3

Sajt «Biełsata» pierajšoŭ na minimalny režym pracy4

bolš čytanych navin
bolš łajkanych navin

Šef-kuchar. Što viadoma pra rasijanina, aryštavanaha ŭ Francyi za padrychtoŭku čahości žachlivaha padčas Alimpijady

Šef-kuchar. Što viadoma pra rasijanina, aryštavanaha ŭ Francyi za padrychtoŭku čahości žachlivaha padčas Alimpijady

Hałoŭnaje
Usie naviny →