3-ha sakavika arcybiskup Tadevuš Kandrusievič byŭ vypisany z balnicy. Viarnuŭšysia dadomu, zasłužany ijerarch praz partał Catholic.by padziakavaŭ Bohu, lekaram i ŭsim, chto za jaho molicca.

«Kali z vusnaŭ lekaraŭ-ankołahaŭ pačuŭ dyjahnaz «miełanoma», to, uśviedamlajučy surjoznaść chvaroby, paŭtaryŭ słovy Śviatoha Pisańnia: «Kali prymajem ad Boha dabro, to čamu nie možam pryniać zło?» (par. Joŭ 2, 10), bo, moža, pryjšoŭ čas, kali stanaŭlusia niepatrebnym słuhoj (par. Łk 27, 10). Davieryŭ siabie Bohu i maliŭsia ab zdaroŭi, ale pry hetym zhadžaŭsia z Božaj volaj.

Z takim nastrojem loh na apieracyjny stoł ź vieraju, što, z Božaj dapamohaj i zastupnictvam Maryi, lekary zmohuć zrabić usio mahčymaje.

Siońnia, kali vyjšaŭ sa špitala, dziakuju Bohu za paśpiachovy kurs lačeńnia.

Dziakuju lekaram za ich prafiesijanalizm i achviarnaje słužeńnie chvorym.

Słovy ŭdziačnaści kiruju biełaruskim biskupam, śviataram, kansiekravanym asobam, viernikam i ludziam dobraj voli za malitvy i salidarnuju padtrymku.

Dziakuju tym, chto maliŭsia za miažoj i ŭspamahaŭ u hety čas novych vyprabavańniaŭ.

Niachaj Usiemahutny Boh adździačyć usim vam svaim ščodrym błahasłaŭleńniem, a Božaja Maci achinaje płaščom svajoj apieki, ab čym malusia.

Nadalej uskładaju nadzieju na Boha, Najśviaciejšuju Pannu Maryju i lekaraŭ.

Z prośbaj ab malitvie i duchoŭnaj padtrymcy paŭtaraju słovy Chrysta: «Ojča, kali Ty žadaješ, adchili ad Mianie hety kielich. Ale nie Maja vola, a Tvaja niachaj staniecca» (Łk 22, 42).

Z nadziejaj chutka viarnucca da pastyrskaha słužeńnia ludziam, malitoŭnaj pamiaćciu i błasłaŭleńniem u imia Ajca, i Syna, i Ducha Śviatoha».

Клас
46
Панылы сорам
0
Ха-ха
5
Ого
0
Сумна
2
Абуральна
5