Kamientary da artykuła

Jak prapahandysty buduć tłumačyć rasijanam, što mabilizacyja — heta «narmalna». Stała viadomaja mietadyčka

 • Da «rasstrełu», tak da «rasstrełu»
  26.09.2022
  “… Da «rasstrełu» niesumlennych vajenkamaŭ užo zaklikaŭ teleprapahandyst Uładzimir Sałaŭjoŭ” - voś siońnia ŭžo jak raz i pačali rastrelvać ich - usio jak pucin i jaho prapahandony zaviaščajuć!
 • antiśvieta
  26.09.2022
  "iak mienavita prapahandysty pavinny rastłumačyć čytačam i hledačam, što ŭvarvańnie Rasii va Ukrainu źjaŭlajecca adnačasova i «śpiecapieracyjaj», i «narodnaj vajnoj»"

  "Narodnaja vojna — takaja vojna, v kotoroj prinimajut učastije nie odni tolko vojska, a vieś narod kakoj-libo strany. Narodnaja vojna nikohda nie słužiła dla nastupatielnych cielej i viedietsia isklučitielno v rodnoj stranie."

 • antiśvieta
  26.09.2022
  siońnia miž inšym...
  Mieždunarodnyj dień boŕby za połnuju likvidaciju jadiernoho oružija (International Day for the Total Elimination of Nuclear Weapons) 
 • Roman
  26.09.2022
  Driemučije sovki užie probovali vojevať v Finlandii v 1939 i v Afhanistanie v 80ch. Čiem eto zakončiłoś? Tysiačami ubitych sovkovych sołdat. K tomu žie v Afhanie tožie połučili ot "oružija NATO" nie tak li? Žałko tolko buriatov, jakutov i druhije poraboŝionnyje narody, kotorych prosto kidajut na ambrazuru vo imia russkoho sovkovoho mira.
 •