Konkurs sełfi99

Pieramožca konkursu sełfi: «Dumała, usio heta marna, a paśla pračnuŭsia azart!»

Pryjšoŭ čas padvieści vyniki konkursu «Našaj Nivy» i Samsung Galaxy A8|A8+ «Navučy babulu rabić sełfi», što startavaŭ jašče ŭ lutym.

My atrymali 35 cudoŭnych jarkich fotazdymkaŭ z usioj krainy. Žury było vielmi ciažka vyznačyć ź ich trojku najlepšych. I vam taksama, my ŭpeŭnienyja, było nialohka vyrašyć, kamu addać svoj hołas.

U vyniku pieramožcaj ź vialikim adryvam stała 78-hadovaja Maryja Azbuka ź vioski Muraviejnica Kalinkavickaha rajona Homielskaj vobłaści. Za jaje pakinuli 1305 hałasoŭ. Ahułam ža svoj vybar zrabili amal 3000 čałaviek.

Maryja Fiodaraŭna Azbuka. Dla svaich — prosta MC Azbuka. Lubić kvietki i žyvioł.

U siamji spadaryni Maryi Azbuki spačatku nie vieryli ŭ toje, što jany buduć uklučanyja ŭ trojku finalistaŭ, a paśla, kažuć, pračnuŭsia azart. Za MC Azbuku hałasavali ŭsie rodnyja i znajomyja.

Unučka Natalla, jakaja ŭhavaryła babulu paŭdzielničać u konkursie i navučyła rabić sełfi, u svaim instahramie zaklikała hałasavać usich fałovieraŭ.

«Babula skazała, što ničoha nikoli nie vyjhravała, tamu nie raźličvała na pośpiech», — zapeŭnivaje Natalla.

Ale ciapier spadarynia Maryja nie moža schavać ščaślivych emocyj:

«Ja vielmi zadavolenaja! Ciapier u mianie budzie telefon z kamieraj, a to moj knopačny nie ŭmieje rabić fotazdymki. A druhi pryz addam unučcy, bo ŭsia hetaja historyja zdaryłasia sa mnoj tolki dziakujučy joj».

Uvieriena, vy vsie znajetie ili vidieli etu očarovatielnuju žienŝinu, obładatielnicu tituła MC Azbuka, hłavu siemji i vładielicu Azbukachausa. Moju babušku zovut Azbuka Marija Fiodorovna, i ona hordo spravlajetsia s rolju maleńkoho połkovodca našiej krochotnoj siemji užie 77 i 3/4 let. Ona živiet v dierievnie s čudiesnym nazvanijem Muraviejnica, kotoruju ja sčitaju svojej małoj i jedinstviennoj rodinoj. U babuški dvoje dočiek, nu i odna vnučka. Možno było by podumať, čto ja vpała v marazm i riešiła viesti błoh, no dieło sovsiem v druhom. Babuška obožajet ćviety i jej jesť , čto pokazať i rasskazať etomu miru. A už jeśli obožať ćviety vo vsiech ich projavlenijach, to po połnomu, i na piensii imienno oni stali jeje osnovnoj strasťju i uvlečienijem. Vieś dvor napołnien kustarnikami, kłumbami i živoj izhorod́ju, i chotia siejčas vsie zaporošieno poślednimi ostatkami śniehu, vsie podokońniki doma prohibajutsia pod hruzom vitaminov i novinok babuškinoj kollekcii na 2018 hod. No jeśli s životnym mirom i rastitielnosťju Babuška na ty, to s tiechnikoj vsie kuda słožnieje, siehodnia my učiliś diełať fotohrafii siebia, Babuška udivlałaś, ochała i pričitała, no sohłasiłaś, i my eto sdiełali. Očień nadiejuś, čto ona vyihrajet konkurs #nn_a8belarus i zamienit svoj očień staryj tielefon na novyj smartfon s otličnoj kamieroj ot #SamsungBelarus, čtoby zapiečatleť každyj iz ćvietkov etoho hoda i mnohich pośledujuŝich , a vtoroj dla mojej tioti, kotoraja rabotajet učitielem mładšich kłassov v sielskoj škole, otdavaja vsiu žizń podrastajuŝim pokolenijam, čtoby ni odin utrieńnik i zvonok nie ostałsia niezamiečiennym #myniesfotkaliśsnovoroždiennymiporosiatamiikozamipotomučtołužiihriaź

Publikacija ot just natasha (@notfnd)

Toje samaje sełfi, što pieramahło.

Chutka my nakirujemsia da Maryi Azbuki sa smartfonami Samsung Galaxy A8 i Samsung Galaxy A8+ u rukach i raspaviadziom historyju hetaj 78-hadovaj žančyny.

Čakajcie repartaž! I, niahledziačy na toje, što konkurs zaviaršyŭsia, praciahvajcie vučyć babul i dziadul rabić sełfi. Chaj ich vydatnyja kadry uvojduć u vašu asabistuju siamiejnuju historyju!

Kamientary9

Što viadoma pra hramadzianina Hiermanii Ryka Kryhiera, jakomu ŭ Biełarusi prysudzili rasstreł

Što viadoma pra hramadzianina Hiermanii Ryka Kryhiera, jakomu ŭ Biełarusi prysudzili rasstreł

Usie naviny →
Usie naviny

Śviatłana Cichanoŭskaja sustrełasia z Emanuelem Makronam10

Eks-premjer Siarhiej Rumas źjaviŭsia na pachavańni Vierhiejenki FOTAFAKT6

Ryžankoŭ: U mianie i babula, i mama byli čystymi polkami52

Pucin prapanavaŭ Iranu rekordnyja abjomy rasijskaha hazu sa źnižkaj 75%4

Lidar čempijanatu Biełarusi vylecieŭ ź niatopavaha jeŭrakubka ŭžo na pieršaj stadyi kvalifikacyi

U Pinsku piensijanier uciakaŭ ź miesca ŭčynienaha im najezdu i pa darozie padbiŭ jašče dźvie mašyny

Viadomy błohier nabyŭ kvateru ŭ Polščy — voś jak heta ŭ jaho atrymałasia20

Bajden moža vyjści z vybarnaj honki ŭžo na hetyja vychadnyja12

Minski chirurh vydaŭ zbornik esteckaj prozy. Tak pa-biełarusku raniej nie pisali

bolš čytanych navin
bolš łajkanych navin

Što viadoma pra hramadzianina Hiermanii Ryka Kryhiera, jakomu ŭ Biełarusi prysudzili rasstreł

Što viadoma pra hramadzianina Hiermanii Ryka Kryhiera, jakomu ŭ Biełarusi prysudzili rasstreł

Hałoŭnaje
Usie naviny →