Usiaho patrochu55

Śnieh u stalicy afarbavaŭsia ŭ miatny koler!

Siońnia śnieh la minskich VNU raptam afarbavaŭsia ŭ biruzova-miatny koler, a pablizu navučalnych karpusoŭ i internataŭ vyraśli dziŭnyja śniežnyja fihury.

Pieršyja śniehaviki byli vyjaŭlenyja kala hałoŭnaha korpusa BDUIR na P. Broŭki, 6 rańniaj ranicaj 20 lutaha. Paračka śniežnych fihur miatnaha koleru vitała studentaŭ i vykładčykaŭ na hazonach paabapał ad uvachodu. Zamiest zvyčajnaha biełaha koleru hetyja dvoje — śniehavik-pank i jaho tavaryš, jaki staić na hałavie, — byli vyfarbavanyja ŭ miatnaje adcieńnie — jak i śnieh vakoł.

Cełaja kampanija ŭ składzie adrazu šaści śniežnych fihur abjaviłasia pad voknami Studenckaj vioski. Kožny znajšoŭ siabie zaniatak pa dušy: nyrać z akvałanham, katacca na łyžach abo tancavać dyska. Ale miarkujučy pa cheštehu #prostotakchočietsia na śniezie, usie jany vydatna adčuvali siabie ŭ takim stanie. I sapraŭdy, čamu b i nie, kali tak chočacca?

Jašče try padobnyja śniežnyja fihury źjavilisia ŭ skviery pobač z hałoŭnym korpusam BDEU na Partyzanskim praśpiekcie. Minaki achvotna spynialisia, kab zrabić sełfi ź miatnymi śniehavikami i chešteham #prostotakchočietsia.

Mienavita ŭ hetym cheštehu adkaz na ŭsie pytańni ab miatnych śniehavikach. Čamu śnieh takoha koleru? Čamu śniehavik taki «niapravilny»? Dy prosta tamu što tak chočacca! Z takim słohanam kampanija velcom zapuściła novy taryfny płan dla moładzi — lemon ad velcom.

Darečy, ni adzin śniehavik u pracesie nie paciarpieŭ: miatnym śnieh staŭ dziakujučy farbam choli — jany vyrableny z raślinnaj syraviny i naturalnych farbavalnikaŭ i absalutna biasškodnyja dla ludziej, pryrody i, viadoma ž, samich śniehavikoŭ.

Kamientary5

Ispanija čaćvierty raz u historyi vyjhrała Jeŭra — i heta rekord VIDEA1

Ispanija čaćvierty raz u historyi vyjhrała Jeŭra — i heta rekord VIDEA

Usie naviny →
Usie naviny

«Hienierał-špic Umka pad kodavym imieniem Bieleńki». Najlepšyja tvity tydnia9

U Minsku na dziaŭčynu, jakaja viartałasia ź plažu, upała dreva. Jana zahinuła3

Češka Barbara Krejčykava pieramahła na Uimbłdonie-2024

Łukašenka zajaviŭ pra «likvidacyju napružanaści na miažy z Ukrainaj» i vystupiŭ z prymirenčymi zajavami: «Treba damaŭlacca»28

Urahan źmioŭ kiempinh na Vilii, paviedamlajuć pra zahinułaha3

U Minsku štorm vyryvaŭ drevy i rujnavaŭ rekłamnyja ščyty FOTY i VIDEA15

Pa Biełarusi kocicca niepahadź, mocnyja viatry i zalevy FOTY i VIDEA2

U minčuka skrali rečy, pakul jon kupaŭsia ŭ Cnianskim vadaschoviščy

«Kachańnie ŭsiaho majho žyćcia». Aryna Sabalenka paćvierdziła svaje adnosiny z brazilskim biznesmienam16

bolš čytanych navin
bolš łajkanych navin

Ispanija čaćvierty raz u historyi vyjhrała Jeŭra — i heta rekord VIDEA1

Ispanija čaćvierty raz u historyi vyjhrała Jeŭra — i heta rekord VIDEA

Hałoŭnaje
Usie naviny →