Znajści
Ałharytmičny łacinski varyjant
3
dema kraty/adkazać/
05.03.2023
[Red. vydalena]
3
VWV ʌʍʌ/adkazać/
05.03.2023
[Red. vydalena]
1
Litstat/adkazać/
05.03.2023
Parady hodnyja, ale ž zhodna ź niadaŭnim litoŭskim daśledvańniem, bolšaść emihrantaŭ ź Biełarusi (kala 75%) nie źjaŭlajucca palitynymi ŭciekačami, jakija źbiehli ad režymu. Voś takija chutčej za ŭsio i buduć hałasavać za papulistaŭ kštałtu łukašystaŭ na kramloŭskija hrošy.
1
BLR/adkazać/
05.03.2023
Litstat
Nie varta chvalavacca. Tłustymi litarami napisana - tyja chto žyvie NIE PA ČASOVYM VIDZIE NA ŽYCHARSTVA. A z tych chto źjechaŭ paśla 2020 ci napiaredadni žyvuć i pracujuć ŭ Letuvie mienavita pa časovamu vidu na žycharstva (termin 2 hady). Tamu kali i pojduć na vybary, to ličba budzie nie istotnaj.
5
Ejuja/adkazać/
05.03.2023
U Biełarusi nikoli nie było i nie budzie nijakich meraŭ. U Biełarusi spradviek byli i buduć burmistry.
9
Jula/adkazać/
05.03.2023
Pričiom tut moralnyj vybor hołosovať ili niet. Ludi užie nieskolko let živut v Litvie i nie poniatno skolko budut žiť jeŝio. Koniečno nado hołosovať. Eto i voprosy stoimosti kommunalnych usłuh i vopros kačiestva žiźni. Pro kakuju spraviedlivosť riedakcija stavit vopros? Vsie spraviedlivo, čto v iźbiratielnom kodieksie Litvy.
1
Ili/adkazać/
05.03.2023
Jula, vy chotitie kommunałku kak v łukašickom sasudie?
3
Ejuja/adkazać/
05.03.2023
Jula, vy zaraz nahavaryli pafasnaj nievierahodnaj fihni, prabačcie. Havorka ŭ tekście pra toje, što hałasavać treba z adkaznaściu i pavahaj da krainy ŭ katoraj žyviacie. I samaje hałoŭnaje, kali ŭ vas jość sumnieńni nakont kandydataŭ, to lepiej ŭvohule nie iści i nie miašacca ŭ miascovych pad nahami, bo nie vy hetuju krainu budavali, nie vy stvarali tam demakratyju, i kali ŭ vy miascovaj demakratyi nia ŭ zub nahoj, to niama čaho chadzić vybirać aby kaho. My ž nie rasijanie ŭ prybałtyjskich krainach, katoryja chodziać hałasavać za tych, chto ruskamoŭny i zaśviaćŭsia z hvaździkami na 9 maja.
7
Jula/adkazać/
05.03.2023
Ili, a kakoje otnošienije Łukašienko imiejet k samoupravleniju v Litvie. I da, ja choču adiekvatnyje tarify na električiestvo, kak i luboj druhoj čiełoviek, kotoryj proživajet v Litvie.
6
Jula/adkazać/
05.03.2023
Ejuja, bried. S čieho vy riešili, čto hołosujuŝije v Litvie nie ponimajut za koho im hołosovať? Jeśli vy nie v kursie s biełarusami kandidaty dažie vstrieči provodili. A koho nadielať pravom hołosovať riešajet Litva, a nie vy. Pro pafos vy mnie pišitie sami prosto nie ponimaja situacii.
2
Ejuja/adkazać/
05.03.2023
Jula, vaš pieršy kamientar z kaštoŭnaściami na ŭroŭni kamunalnych pasłuh namiakaje na toje, što hałasavać vy budziecie za papulista, katory vam paabiacaje nizkija košty kamunalnych pasłuh. Viedajecie, heta ž uzrovień jabaciek, jany mienavita za heta i hałasujuć, za tanny haz, za lhoty, za nizkija košty kamunalnych pasłuh, za ŭsiu hetuju sacyjalistyčnuju fihniu, katoruju muryžać pa dziaržtelebačańni. U artykule ž pra inšaje,- kab vy hałasavali jak hramadzianin, a nie spažyviec. Tamu ludziam tak i nie spadabaŭsia vaš kamientar, bo vy padćvierdzili ŭ im, što choć i pražyvajecie ŭ Litvie, ale uzrovień adkaznaści za svoj hołas zastaŭsia na ŭzroŭni biełaruskaj aŭtakratyi.
5
Jula/adkazać/
06.03.2023
Ejuja, urovień avtokratii ukazyvať druhim, čto diełať i sčitať čto biez vas druhoj čiełoviek nie raźbieriotsia s vyborom. Posmotritie iźbiratielnuju sistiemu litvy, kak proischodiat vybory i čto takoje miestnoje samoupravlenije. Potom davajtie soviety, kotoryje nikomu nie nužny.
6
Ejuja/adkazać/
05.03.2023
[Red. vydalena]
3
54/adkazać/
05.03.2023
Pra jakoje maralnaje pytańnie havorka? Tut viadziecca pra miascovyja kamunalnyja vybary, na kamunalnym uzroŭni, a nie ŭzroŭni nacyi i krainy.
4
bajstriuk/adkazać/
05.03.2023
Počiemu to ja dumaju, čto biełarusy otdadut svoj hołos za kriepkoho choziajstvieńnika, čiełovieka v pohonach, vołšiebnika s korzinoj čudies. Očień dielikatnaja problema. Oni płatiat nałohi i dołžny imieť vozmožnosť vybirať miestnuju vłasť. No čto jeśli biełarusy Litvy rasčistiat dorohu litovskomu Łukašienko, dadut tramplin tohda, kohda vsio budiet riešať sotnia hołosov. Možiet jeho poka i niet, no biełarusy rańšie ili pozžie vyviedut jeho v mery.
2
Ejuja/adkazać/
05.03.2023
bajstriuk,Buduć hałasavać za litoŭskaha Babaryku, katory za ŭsio dobraje i suprać usiaho kiepskaha.  Ale ciešyć, što biełarusaŭ tam nasamreč nia tak šmat, jak padajecca. Litoŭcaŭ bolej.
5
Jula/adkazać/
05.03.2023
bajstriuk, a s čieho vy riešili čto biełarusy v Litvie takije tupyje, čto na miestnych vyborach za avtokrata prohołosujut?
7
rom/adkazać/
05.03.2023
A die harantyja što siły za katoryja ty prahałasuješ buduť rabiť to što ty chočaš? Da i nie fakt čto vyjhraje tvoj «kandydat»!. Nu vot vłasť v polšie pomohajet ukraincam,, a mnohije polaki protiv etoho.. i kak im iźmieniť čtoto ?
2
i podpis - Red./adkazać/
05.03.2023
a tekst, bačna, što ni razu nie dyktatar pisaŭ, a kankretny demakrat
2
Bobr/adkazać/
05.03.2023
NN rasskažitie kak podať svoju kandidaturu na vyborach. Mnohije by smohli riealizovaťsia
3
Miensk/adkazać/
05.03.2023
Nievarta hałasavać za tyja siły jakija mieli suviaź z rasiejcami, to bok za Babyryku, Cepkału i Cichanoŭskaha
1
muž i žiena odna satana?/adkazać/
05.03.2023
Miensk, a za žonku Cichanoŭskaha?
0
Studient/adkazać/
10.03.2023
Stukači budut vostriebovany litovskoj diemokratijej.
Kab pakinuć kamientar, kali łaska, aktyvujcie JavaScript u naładach svajho braŭziera